Çocuklar için değişim yaratacak bağışınızı dilediğiniz tutarı girerek şimdi tamamlayın.
![DÜZENLİ BAĞIŞIN HAYAT KURTARIR](https://bagis.unicefturk.org/public/uploads/images/UNC-345-FORM%20BANNER-1920_7002.jpg)
DÜZENLİ BAĞIŞIN HAYAT KURTARIR
Yapmak üzere olduğun şey bir çocuğun hayatını sonsuza dek değiştirebilir.
Günümüzde dünyada, savaşlar ve afetler yüzünden milyonlarca çocuk temel haklarından mahrum kalıyor. Milyonlarca çocuk ölümcül açlık tehdidi altında; her 15 saniyede bir çocuk beslenemediği için ölüyor. Günde yaklaşık 15.000 çocuk önlenebilir nedenlerden ötürü hayatını kaybediyor. Her 4 çocuktan biri savaşların ya da afetlerin etkilediği bölgelerde yaşıyor. Türkiye'de 6 Şubat'ta gerçekleşen depremlerde olduğu gibi bir anda milyonlarca çocuk acil insani yardıma muhtaç hale geliyor. Sağlıklı büyümek, çocukluğunu yaşamak, yaşıtlarıyla eşit fırsatlara sahip olmak her çocuğun hakkı!
Neden aylık düzenli bağış?
UNICEF dünyadaki tüm çocukların hakları için, özellikle de en kırılgan, muhtaç durumda olan çocuklar için çalışıyor. Çocuk hakları için çalışan en büyük insani yardım kuruluşu olarak, Türkiye dahil 190'ı aşkın ülkede aileler, topluluklar ve hükümetlerle birlikte çalışarak çocukları doğrudan etkileyen sorunların temel nedenlerini ele almak için çalışıyoruz.
Dünyanın değişik yerlerinde, şiddetli çatışmalar ya da çevre felaketleri insani yardım ihtiyaçlarını kritik seviyelere çıkarırken, en kırılgan grup çocuklar oluyor. Savaşların etkisi, yoksulluk ve kuraklık birleşince ne yazık ki birçok ülkede milyonlarca çocuk açlığın pençesinde. Hijyen koşulları bozulduğunda, temiz suya erişmek mümkün olmayınca bulaşıcı hastalıklar çocukların sağlığını bozuyor. Temiz suya erişim, sağlık ve beslenme alanlarında krizler oluşunca çocukların korunması ve eğitime erişmesi, çocukluğunu yaşaması daha da geri planda kalıyor. UNICEF, insani yardım ortaklarıyla birlikte her yıl 300’den fazla acil duruma müdahale ediyor. Savaşlar ve iklim değişikliğine bağlı artan felaketlerin etkisiyle insani yardım için kaynak ihtiyacımız sürekli artıyor.
Düzenli bağışçılarımız sayesinde, UNICEF’in insani krizlerin ortasında kalmış en zor durumdaki çocuklara ulaşması, her çocuğun tüm haklarına ulaşması için uzun vadeli gelişim programları gerçekleştirmesi mümkün oluyor. Düzenli bağışçılarımızın her biri, çalışmalarımızın her aşamasında mutluluk sebebimiz.
İçine doğdukları şartlar ne olursa olsun, çocuk çocuktur. Her çocuğun korunmaya, sağlık ve eğitim imkanlarına erişime hakkı vardır. Eğlenmeye, keşfetmeye, hayatı tanımaya hakkı vardır. Her çocuk, çocukluğunu yaşamalı… Her çocuk, her hakkına kavuşmalı…
Haydi bir çocuğun mutluluk sebebi ol, bize katıl!
![Desteğini en verimli şekilde değerlendiriyoruz. 2020’de UNICEF'in toplam küresel harcamasının %89'u çocukların yaşamları üzerinde doğrudan etkisi olan çalışmalarda kullanılırken, kalan %11 verimli program sunumuyla bağlantılı masrafları kapsar.](https://bagis.unicefturk.org/public/uploads/images/UNC-443-TRANSPERT.jpg)
Desteğini en verimli şekilde değerlendiriyoruz. 2020’de UNICEF'in toplam küresel harcamasının %89'u çocukların yaşamları üzerinde doğrudan etkisi olan çalışmalarda kullanılırken, kalan %11 verimli program sunumuyla bağlantılı masrafları kapsar.
![UNICEF, dünya her çocuk için güvenli bir yer olana kadar durmadan çalışmaya devam edecek. Bizim işimiz; çocukların temel ve acil ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra, çocuk hakları açısından kalıcı değişiklik yaratan uzun soluklu bir değişim yaratmak.](https://bagis.unicefturk.org/public/uploads/images/5ee7779a7daa0.jpg)
UNICEF, dünya her çocuk için güvenli bir yer olana kadar durmadan çalışmaya devam edecek. Bizim işimiz; çocukların temel ve acil ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra, çocuk hakları açısından kalıcı değişiklik yaratan uzun soluklu bir değişim yaratmak.
![350 TL bağışınla her ay 10 çocuğa bir günlük tedavi edici besin sağlayabilirsin.](https://bagis.unicefturk.org/public/uploads/images/UNC-345-FORM%20BANNER-353_1517.jpg)
350 TL bağışınla her ay 10 çocuğa bir günlük tedavi edici besin sağlayabilirsin.